23 Nisan 2016 Cumartesi

hayatı tehlikede prematüre bebeğe yardım ediyoruz


  Ekşi sözlükte az önce denk geldim. Daha çabuk yayılsın diye paylaşıyorum. Burada okumak için (Ekşi Sözlükten Alıntıdır)

Bunu da ayrıca eklemek isterim: -valilik onaylı olmadıgı icin tereddüte dusulmesi normal.

ama burda vicdan sahibi olanlar icin bi karsılastırma yapmak durumundayız. eger olay gerçekse gonderilen paralar kutsal bir amaca hizmet eder, bir bebegin hayatı kurtulur. olay yalansa maddi zararımız olur belki ama böyle elim bir olayı es gecme hissini yasamamıs oluruz.

bence dusuk miktarlarla da olsa cok kişinin katılımıyla ciddi fayda saglayabilecegimiz bir konu.

allah yardımcıları olsun.
-
arkadaşlar, abilerim, kardeşlerim ve yüreği olan herkese sesleniyorum. şu an çin halk cumhuriyetinde 31. haftasında prematüre olarak doğmuş hayati tehlikesi olan kızım için yardıma ihtiyacım var. gerek aile gerek çevre olarak elimizden gelen herşeyi 3 haftadır bulup buluşturup yaptık fakat bu sancılı ve acılı dönemi malesef atlatamadık. bağırsaklarında problem olan bebeğimiz nisan henüz halen net teşhis koyulamadığı için laparotomi yapılarak teşhis koyulmaya çalışılacak ve malesef çin halk cumhuriyetinde hastanelerde kullanılan hemen herşey dışarıdan geldiği için inanılmayacak derecede pahalı. operasyonsuz geçirdiğimiz son üç hafta içerisinde 50.000 rmb (yaklaşık 25.000 tl) harcandı, feda olsun fakat şu an malesef önümüzdeki zorlu ve operasyonlu dönemde doktorların verdiği bilgilere göre gerekecek yaklaşık 30.000 tl. ya ihtiyacımız var. konsolosluk ile görüştüm fakat böyle bir ödenekleri olmadığı bilgisi verildi. cumhurbaşkanlığına yazdım ve verdikleri cevap şuydu :

sayın hakan yeşilli , başvuru numaranız :464415 sayın yeşilli, ilgi: 18.04.2016 tarih ve 464415 sayılı bimer başvurunuz. ilgi’de kayıtlı bimer başvurunuz incelenmiştir. konu hakkında yardım sağlanması mevzuat açısından mümkün değildir. bilginize sunulur. ... .

çaresizlikten aklıma tek gelen fikri kullandım. allah rızası için kızımı kurtarmama yardım edin. ah para olsa da yardım edebilsek diye düşünmeyin 100 kişi 10 tl gönderse 1000 tl eder. allah hiç kimsenin başına böyle dert vermesin. özellikle son fotoğraftaki anı asla yaşatmasın ve göstermesin. arkadaşlar ilk hastanedeki faturaları ekledim altından kalkılamayacak durumda olduğunu gösterebilmek adına hesap numarası aşağıdadır. çin de olduğum için kendi hesabımı kullanamıyorum. babam gibi bildiğim güvendiğim bekir demirci' nin banka hesabını veriyorum. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler allah razı olsun. gerçek adım ile facebook tan durumu takip edebilirsiniz hakan yeşilli facebook hesap ... donanım haber'deki konusu

hesap numarası: bekir demirci iş bankası (sinop) gerze şubesi şube kodu: 7422 hesap numarası: 0155181 ıban no: tr68 0006 4000 0017 4220 1551 81

şahsi paypalın bağlı bulunduğu mail adresi: 164423694@qq.com ( paypal yoluyla da yardımda bulunabilirsiniz )

hakan yeşilli 
guilin / guangxi / china 
phone : +86 135 5803 4810 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder